LE: Awans Bayeru i Sevilli. AS Roma za burtą pucharu!

Sevilla nie miała większego problemu i pokonała na Schauinsland-Reisen-Arena AS Romę 2:0. W drugim spotkaniu Bayer przypieczętował awans skromną wygraną z Rangers.

Pełne 90 minut Lucasa Ocamposa w meczu z AS Romą (foto: Reuters)

Sevilla bez większego trudu pokonała AS Romę w zaległym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Już w 22. minucie Sergio Reguilon dał prowadzenie hiszpańskiej drużynie, tuż pod koniec pierwszej połowy Youssef En Nesyri podwyższył prowadzenie i Sevilla schodziła do szatni przy korzystnym wyniku 2:0.

W pierwszej połowie AS Roma kompletnie nie istniała. Zawodnicy Julena Lopetegui zepchnęli rzymian na ich własną połowię i nie dali możliwości przeprowadzenia akcji pod własnym polem karnym. Roma nie oddała ani jednego strzału w kierunku bramki Bono. Dla porównania, Hiszpanie oddali trzy celne próby strzeleckie.

W drugiej części meczu goli już nie widzieliśmy, jednak starcie zrobiło się bardziej otwarte i obie drużyny miały okazje do strzelenia bramki. W 74. minucie Jules Kounde trafił do siatki, jednak arbiter spotkanie nie uznał gola. Wcześniej zawodnik przekroczył linię spalonego. Sevilla dzięki wygranej z Romą zapewniła sobie udział w turnieju „Final8” Ligi Europy.

***

W drugim spotkaniu Bayer Leverkusen pewnie wygrał z Rangers 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 51. minucie Moussa Diaby. Niemiecki zespół cały czas dominował, był przy piłce i oddał więcej strzałów. Szkoci praktycznie nie istnieli na boisku i w żaden sposób nie zagrozili zawodnikom Petera Bosza

Bayer bez większego napięcia podchodził do tego meczu, w pierwszym starciu rozegranym przed pandemią koronawirusa pewnie wygrał w Glasgow 3:1 i przypieczętowanie awansu było jedynie formalnością.