LE: Atalanta znowu górą

Atalanta Bergamo po raz drugi wygrała z Bayerem Leverkusen i awansowała do 1/4 finału Ligi Europy.

Atalanta lepsza w dwumeczu od Bayeru.

Pierwszy mecz obfitował w gole i emocje. Aptekarze przegrali 2:3, ale mieli w zapasie rewanż u siebie. Wszyscy, którzy oczekiwali kolejnego spotkania, w którym dojdzie do wymiany ciosów srodze się zawiedli.

W pierwszych minutach meczu okazję miał Moussa Diaby, ale Juan Musso znakomicie obronił. W 35 minucie Luis Muriel urwał się obrońcom, ale w decydującym momencie jego strzał został zablokowany. Druga połowa zaczęła się tak jak pierwsza. Od stuprocentowej okazji Diaby’ego i interwencji Musso. Minuty uciekały, a Bayer grał coraz bardziej nerwowo. Atalanta to wykorzystała w końcówce.

W pierwszej minucie doliczonego czasu losy dwumeczu rozstrzygnął rezerwowy Jeremie Boga. Atalanta wygrała 4:2 w dwumeczu i awansowała do kolejnej fazy.