LE: AS Roma z pewnym awansem

W 1/16 finału Ligi Europy AS Roma spełniła oczekiwania swoich kibiców. Włoski klub ograł dosyć pewnie Sporting Braga.

Już pierwsze spotkanie nie pozostawiło wątpliwości, która z tych drużyn w tej parze jest lepszym zespołem. Wówczas grając na wyjeździe AS Roma pewnie ograła Bragę 2:0.

Rewanż w takich warunkach był praktycznie formalnością. I rzeczywiście – Braga już od początku meczu nie była w stanie nawiązać walki z miejscowymi.

AS Roma wyszła na prowadzenie dosyć szybko, bo już w 23. minucie. Świetny duet Stephan El Shaarawy – Edin Dżeko dał o sobie znać i mieliśmy pierwsze trafienie w meczu.

W drugiej części meczu obraz gry nie zmienił się. To nadal AS Roma miała przewagę i spokojnie kontrolowała wydarzenia na murawie. W 74. minucie Carles Perez podwyższył prowadzenie miejscowych na 2:0.

W końcówce mieliśmy jeszcze nieco emocji, ale AS Roma oczywiście nie oddała zwycięstwa wygrywając ostatecznie 3:1.