LE: Arsenal z kompletem zwycięstw

Do dzisiejszego spotkania fazy grupowej Ligi Europy Arsenal Londyn przystępował w roli lidera grupy F. Kanonierzy zmierzyli się na własnym terenie z Vitorią Guimaraes.

Kanonierzy po dwóch pierwszych kolejkach fazy grupowej mieli na swoim koncie komplet zwycięstw, natomiast Vitoria dwa mecze przegrała. Faworyt mógł być jeden.

Portugalczycy grali o życie i to było widać od samego początku. Już w 8. minucie meczu wyszli na prowadzenie. Wówczas Marcus Edwards kapitalnie poradził sobie z defensywą gospodarzy i zdobył bramkę po uderzeniu z kilku metrów.

W 32. minuie spotkania Gabriel Martinelli doprowadził do wyrównania. Jednak gospodarze nie cieszyli się z tego zbyt długo.

W 37. minucie Bruno Duarte da Silva znalazł się we właściwym miejscu i świetnie dobijał uderzenie jednego ze swoich kolegów. 2:1 dla przyjezdnych po 45 minutach gry.

Od początku drugiej połowy Kanonierzy dążyli do tego, aby doprowadzić do wyrównania. Cel udało się osiągnąć w 80. minucie, kiedy to Nicolas Pepe zdobył kapitalną bramkę z rzutu wolnego.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Kanonierów 3:2. W końcówce ponownie pokazał się Pepe zapewniając swojej drużynie kolejne zwycięstwo.