LE: Arsenal rozbił Standard Liege

Arsenal ma komplet punktów po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Europy. W czwartkowy wieczór drużyna prowadzona przez menedżera Unaia Emery’ego przed własną publicznością rozgromiła 4:0 Standard Liege.

Spotkanie rozgrywane na Emirates Stadium od samego początku przebiegało pod dyktando gospodarzy. Arsenal potrzebował zaledwie 13 minut, aby wyjść na prowadzenie. Kieran Tierney świetnie dośrodkował z lewego skrzydła, a pięknym uderzeniem głową popisał się Brazylijczyk Martinelli.

Trzy minuty później 18-latek miał na koncie już dwa gole. Tym razem Martinelli świetnie zachował się w polu karnym po podaniu od Reissa Nelsona.

Kanonierzy nie zamierzali zwalniać tempa i nadal atakowali bramkę gości. W 22. minucie Vanję Milinkovicia-Savicia zaskoczył Joseph Willock.

Wygraną Arsenalu przypieczętował Dani Ceballos. W 57. minucie hiszpański pomocnik z bardzo bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Asystował świetny tego wieczoru Martinelli.

W drugim meczu grupy F padła tylko jedna bramka. Eintracht Frankfurt zwyciężył na wyjeździe Vitorię Guimaraes, a gola na wagę trzech punktów strzelił francuski obrońca Obite Evan N’Dicka.