Ligi w Europie La Liga

La Liga: Zwycięstwa Malagi i Osasuny

Walcząca o wyjście ze strefy spadkowej Malaga pokonała plasujący się w czołówce tabeli Espanyol Barcelona 2:0 w rozegranym w niedzielę spotkaniu 29. kolejki hiszpańskiej La Liga. Zwycięstwa odniosły także Sporting Gijon, Osasuna Pampeluna, Levante i Racing Santander.

Cenne zwycięstwo drużynie Malagi na własnym obiekcie zapewnił już w pierwszej połowie Jose Salomon Rondon. Wenezuelczyk wpisał się na listę strzelców w 8. i 26. minucie. Dzięki tej wygranej do bezpiecznego miejsca w tabeli podopieczni Manuela Pellegriniego tracą już tylko punkt.

Aż cztery bramki na wyjeździe strzeliła natomiast Herculesowi Alicante Osasuna Pampeluna odnosząc pewne zwycięstwo 4:0. W pierwszej połowie bramkarza gospodarzy pokonali Javier Camunas oraz Nelson Augusto Tomar, po przerwie rozmiary zwycięstwa powiększyli natomiast Krisztian Vadocz i Enrique Sola.

Skromne wygrane zanotowały także Sporting Gijon i Levante pokonując 1:0 Almerię i Deportivo La Coruna. Trzy punkty Racingowi Santander w meczu z Realem Sociedad zapewnili z kolei Kennedy Bakircioglu i Giovani dos Santos.