Ligi w Europie La Liga

La Liga: Wysokie zwycięstwo Espanyolu

Pewne zwycięstwa w niedzielnych meczach 18. kolejki ligi hiszpańskiej odniosły Espanyol Barcelona i Mallorca. Remisami zakończyły się z kolei starcia Osasuny Pampeluna z Getafe i Racingu Santander ze Sportingiem Gijon.

Espanyol na Estadio Cornella-El Prat nie pozostawił złudzeń Realowi Saragossa wygrywając aż 4:0. W 8. minucie wynik otworzył Pablo Osvaldo, a w 30. minucie rzut karny skutecznie wykonał Luis Garcia. Już trzy minuty później kolejnego gola dołożył Alvaro Vazquez, ostatnią bramkę zdobył natomiast Sergio Garcia.

Bez problemów z Almerią na własnym obiekcie rozprawił się także Real Mallorca wygrywając 4:1. Gole dla gospodarzy strzelili Ivan Ramis, Victor Casadesus, Emilio Nsue i Michael Pereira. Gości stać było jedynie na trafienie Alberta Crusata.

Punkty straciło tym razem Getafe, które tylko bezbramkowo zremisowało z niżej notowaną Osasuną Pampeluna. Wynikiem 1:1 zakończył się natomiast mecz Racingu Santander ze Sportingiem Gijon.