Ligi w Europie La Liga

La Liga: Wygrana Athletiku, remis Atletico (akt.)

Deportivo La Coruna pokonało Racing Santander 2:0 a piłkarze Levante poradzili sobie z Herculesem Alicante w niedzielnych meczach 32. kolejki Primera Division.

Zwycięstwo Deportivo znacznie przybliżyło ten klub do pozostania w najwyższej klasie rozgrywek. Z kolei porażka Herculesa oznacza, że zespół, w którym występują tacy gracze jak David Trezeguet oraz Nelson Valdez jest coraz bliższy spadku z La Liga.

W niedzielę odbył się jeszcze jeden mecz, Real Sociedad pokonał przed własną publicznością 2:1 drużynę, która niedawno upokorzyła Real Madryt na Santiago Bernabeu – Sporting Gijon. Dla graczy Sociedad były to bardzo cenne trzy punkty w walce o utrzymanie.

Ważne trzy punkty zdobył walczący o awans do europejskich pucharów Athletic Bilbao. Zespół z Kraju Basków pokonał po bramkach Fernando Llorente i Ikera Muniana Osasunę Pampeluna 2:1.

Oba zespoły kończyły spotkanie w osłabieniu. W 57. minucie z powodu dwóch żółtych kartek boisko musiał opuścić Xabier Castillo z Athleticu, a w 87. minucie jego los podzielił obrońca gości, Sergio.

W spotkaniu kończącym zmagania 32. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Espanyol Barcelona zremisował 2:2 z Atletico Madryt.