Ligi w Europie La Liga

La Liga: Remis na Estadio El Sardinero

W ostatnim spotkaniu 21. kolejki hiszpańskiej Primera Division Racing Santander zremisował przed własną publicznością z Valencią 1:1.

Zespół z Estadio El Sardinero objął prowadzenie w 33. minucie po trafieniu Ariela, który głową skierował piłkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Podopieczni Unaia Emery’ego doprowadzili do wyrównania w 78. minucie za sprawą Alberto Costy.

Valencia kończyła to spotkanie w dziewiątkę. Czerwonymi kartkami ukarani zostali bowiem David Navarro i Ricardo Costa. W końcówce spotkania osłabiony został także zespół gospodarzy, kiedy arbiter zdecydował się wyrzucić z boiska Medhiego Lacena.

Po tym spotkaniu Valencia zajmuje 4. miejsce w tabeli Primera Division. Do liderującej Barcelony „Nietoperze” tracą już 17 punktów, natomiast do 3. Villarrealu 4. Racing Santander z dorobkiem 21 punktów plasuje się na 16. pozycji.