Ligi w Europie La Liga

La Liga: Niespodzianka w Pampelunie (akt.)

Piłkarze Racingu Santander pokonali przed własną publicznością Real Mallorca 2:0. Tym samym zrobili ogromny krok w kierunku tego, by utrzymać się w lidze. Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Levante ze Sportingiem Gijon.

Hercules Alicante przegrał niezwykle ważne spotkanie z Malagą aż 1:3. Ta porażka sprawia, że beniaminek najprawdopodobniej pożegna się z rozgrywkami La Liga. Kolejnej porażki doznała Almeria, która przegrała z Sevillą 0:1. Gola dla zespołu z Andaluzji strzelił w 58. minucie Renato.

Villarreal nie bez problemów pokonał u siebie zespół Getafe. „Żółta Łódź Podwodna” musiała gonić wynik, gdyż w 32. minucie prowadzenie gościom dał Pablo Rios. W drugiej połowie na listę strzelców wpisywali się tylko zawodnicy gospodarzy. w 61. minucie wyrównujące trafienie uzyskał Cani a kwadrans przed końcem spotkania zwycięskiego gola strzelił Giuseppe Rossi.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu broniąca się przed spadkiem Osasuna Pampeluna niespodziewanie wygrała u siebie z walczącą o czołowe lokaty Valencią 1:0. Jedynego gola w 59. minucie strzelił Alvaro Cejudo, a dzięki temu jego drużyna wydostała się ze strefy spadkowej i awansowała na 16. miejsce.