Krzysztof Piatek of Istanbul Basaksehir reacts  during the  UEFA Conference League Play-Offs Second Leg match between Istanbul Basaksehir and St Patrick's Athletic at Basaksehir Fatih Terim Stadyumu on August 28, 2024 in Istanbul, Turkey. (Photo by Seskimphoto )

---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie Świat

Krzysztof Piątek skompletował hat-tricka. Pomógł odmienić losy meczu

Krzysztof Piątek zaczął mecz Basaksehiru z Antalyasporem na ławce rezerwowych, ale kiedy się z niej podniósł, zdobył trzy bramki i walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny.

Reprezentant Polski pojawił się na boisku od razu po przerwie. Przy wyniku 1:2. Kwadrans później na 2:2 trafił Deniz Turuc. A potem zaczął się koncert „Piony”.

Napastnik znad Wisły zdobył bramkę w 64., 72. i 81. minucie. Z 2:2 zrobiło się 5:2.

To trzeci hat-trick Piątka w barwach Basaksehiru. Poprzednie skompletował w starciach z Konyasporem oraz Adana Demirsporem.

W bieżącym sezonie Polak strzelił już osiem goli. Na zgrupowanie reprezentacji przyjedzie w dobrej formie. (MS)