Kownacki znów trafia!

Fortuna Dusseldorf z polskimi piłkarzami w składzie zremisowała z SpVgg Greuther Fürth 2:2. Jedną bramkę zdobył Dawid Kownacki, z kolei Michał Karbownik zadebiutował w nowej drużynie.

Kownacki z kolejnym trafieniem w Fortunie (fot. 400mm.pl)

Fortuna Dusseldorf zremisowała 2:2 z niedawnym spadkowiczem Bundesligi. Greuther Fürth prowadził po pierwszej połowie po trafieniu Branimira Hrgota

W drugiej połowie Fortuna odpowiedziała dwoma trafieniami.  W 62. minucie do siatki trafił Andre Hoffmann, z kolej dziesięć minut później po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Dawid Kownacki. To drugi gol w czwartym występie Polaka tego sezonu w 2. Budeslidze.

Piłkarzom z Dusseldorfu nie udało się jednak wygrać, w 78. minucie Hrgota zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu, doprowadzając ostatecznie do remisu.

Karbownik pojawił się na murawie w 90. minucie spotkania i spędził na murawie raptem kilka minut, notując tym samym oficjalny debiut w barwach Fortuny. Co ciekawe, Polak pojawił się w miejsce Tima Oberdorfa, czyli na prawej stronie obrony. Przypomnijmy, że Karbownik nie był zainteresowany grą na tej pozycji i preferował środek pomocy, jednak nie zapowiada się, aby w polski piłkarz w najbliższym czasie zagrał w drugiej linii formacji Fortuny.