Kownacki nie zwalnia tempa

Ligi w Europie Bundesliga

6 goli i 6 asyst. Tak prezentuje się bilans Dawida Kownackiego w 2. Bundeslidze. „Kownaś” nie przestaje dostarczać argumentów za powołaniem go do reprezentacji Polski na zbliżające się mistrzostwa świata.

Tym razem Kownacki popisał asystą. W 22. minucie spotkania przeciwko Sankt Pauli obsłużył podaniem Rouwena Henningsa, a ten wpisał się na listę strzelców. Jak się później okazało, jego trafienie miało decydujący charakter, Fortuna wygrała 1:0.

„Kownaś” zaistniał na boisku nie tylko z powodu kluczowego podania, ale również dlatego, że to właśnie po faulu na nim rywale musieli grać kończyć mecz w dziesiątkę. W 58. minucie Betim Fazliji zagotował się i zaatakował Polaka głową, co nie uszło uwadze arbitra, który natychmiast wyrzucił go z boiska.

25-latek niewątpliwie znajduje się w bardzo wysokiej formie i jest poważnym kandydatem do wyjazdu na mundial do Kataru. Kownacki co tydzień dostarcza selekcjonerowi reprezentacji Polski argumentów, by powołać go na turniej. Trudno zresztą sobie wyobrazić, żeby czołowy piłkarz 2. Bundesligi (jest liderem klasyfikacji kanadyjskiej!) nie pojechał na mistrzostwa świata kosztem chociażby przeciętnie spisującego się we włoskiej Salernitanie Krzysztofa Piątka.