Komplet punktów w Wielkim Meczu Przyjaźni dla Widzewa

Dzisiejszy mecz Ruchu z Widzewem był absolutnie rekordowym pod względem frekwencji. Na stadionie znalazło się 50 087 kibiców w tym ponad 19 tysięcy fanów Widzewa, czyli więcej niż pomieści ich stadion w Łodzi!

Atmosfera na tym meczu była kapitalna. Masa kibiców dopingujących swoich ulubieńców nadała temu spotkaniu wyjątkową aurę. Na boisku minimalnie lepsi okazali się przyjezdni z Łodzi.

Kibice nie musieli długo czekać na otwarcie wyniku. Pierwsza akcja Widzewa i gol! Do piłki dogranej w pole karne dopadł Pawłowski i po dryblingu futbolówka trafia do Luisa Silvy, który się nie myli! W pierwszej mieliśmy mocne otwarcie, ale nic więcej się nie zdarzyło i Widzew do szatni schodził z minimalnym prowadzeniem.

Ruch Chorzów fatalnie rozpoczął drugą połowę. Stępiński niefortunnie dogrywa do Stipicy, który starając się uratować piłkę przed wyjściem na rzut rożny, pechowo wybija prosto pod nogi Jordiego Sancheza. Napastnik miał przed sobą praktycznie pustą bramkę i wbicie piłki do siatki było tylko formalnością.

Przebudzenie gospodarzy nastąpiło w 77. minucie. Szybka kontra, którą na bramkę zamienił Miłosz Kozak dała nadzieję na emocje w końcówce. Spotkanie przedłużyło się o kilkanaście minut ze względu na wymuszoną przerwę. Kibice odpalili pirotechnikę i mgła przysłoniła dobrą widoczność.
Po powrocie do gry oglądaliśmy jeszcze dwie bramki. Najpierw na listę strzelców z rzutu karnego wpisał się Pawłowski a w ostatnich sekundach meczu na 2:3 gola zdobył Kozak.