Kolejna porażka Augsburga

Augsburg notuje 8. porażkę w tym sezonie Bundesligi. Tym razem drużyna z polskimi zawodnikami w składzie uległa TSG Hoffenheim 1:3, przez co spadła na 16. pozycję.

Gikiewicz trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki (fot. Reuters)

Po serii całkiem niezłych wyników w starciach z FC Kolen, Lipskiem oraz Furthem, tym razem Augsburg przegrał pierwsze starcie w nowym roku. Już w pierwszej minucie Mathias Dabblur pokonał Rafała Gikiewicza, jednak polskiego bramkarza uratował VAR, który wykazał zagranie ręką strzelającego, przez co trafienie nie zostało uznane.

Kilka minut później Augsburg wyszedł na prowadzenie po golu autorstwa Michaela Gregoritscha. Jeszcze w pierwszej połowie Ihlas Bebou błysnął dwoma trafieniami. 27-latek dwukrotnie pokonał Gikiewicza w przeciągu raptem 6 minut tuż przed przerwą.

W podstawowym czasie gry nie widzieliśmy żadnych trafień. Dopiero w doliczonych minutach drugiej połowy David Raum podwyższył wynik spotkania i ustanowił wynik spotkania na 3:1.

Pełne 90 minut zagrał Rafał Gikieiwcz oraz Robert Gumny

Hoffenheim wykorzystał potknięcia rywali i „Wieśniaki” awansowali na 3. miejsce w tabeli, mając tylko trzy punkty straty do Borussii Dortmund.

Sytuacja Augsburga robi się coraz bardziej niebezpieczna. Po kolejnej porażce piłkarze Marcusa Weinzierla spadli na 16., barażowe miejsce. Przewaga nad strefą spadkową wynosi raptem jeden punkt.