Ligi w Europie Świat

Klubowe MŚ: Znamy pierwszego finalistę

Jest nim brazylijski Santos, który w rozegranym w środę pierwszym meczu półfinałowym Klubowych Mistrzostw Świata pokonał japoński klub Kashiwa Reysol 1:3. Pierwszą bramkę dla zwycięskiej drużyny zdobył łączony przez media z Barceloną i Realem Madryt – Neymar.
Piłkarz z kraju kawy, który zdaniem legendy brazylijskiego futbolu – Pele – jest lepszy od Leo Messiego, bramkarza mistrza Japonii pokonał w 19. minucie spotkania. Pięć minut później drugiego gola dla Santosu strzelił Borges.

Gdy zapowiadało się już na pewne zwycięstwo brazylijskiej drużyny kontaktową bramkę dla japońskiego zespołu zdobył Hiroki Sakai. Wynik spotkania ustalił jednak Danilo pieczętując zwycięstwo i awans Santosu.

Triumfator rozgrywek Copa Libertadores w finale Klubowych Mistrzostw Świata zagra ze zwycięzcą czwartkowej konfrontacji Barcelony z katarskim Al Sadd.