Klęska Bayernu Monachium!

Bayern Monachium ma już zagwarantowane mistrzostwo i najwidoczniej Bawarczycy wrzucili niższy bieg. Wykorzystała to drużyna Mainz która pokonała mistrza 3:1!

Gol Lewandowskiego nie uchronił Bayernu przed porażką (fot. Reuters)

Bayern Monachium poniósł piątą klęskę w tym sezonie Bundesligi. Bawarczycy mają już tytuł mistrza zagwarantowany, zatem porażka nie przynosi ze sobą żadnych, negatywnych skutków.

Już w pierwszej części spotkania Mainz prowadziło 2:0 po trafieniach Jonathana Burkardta oraz Moussy Niakhate

W 33. minucie spotkania do siatki trafił Robert Lewandowski i był to jego 34. gol w tym sezonie ligowym.

Po przerwie Bayern wyglądał dramatycznie i posiadanie piłki na poziomie 75% nie miało kompletnie żadnego przełożenia na grę ofensywną Bawarczyków. Mistrz Niemiec nie oddał ani jednego, celnego uderzenia! W 57. minucie do siatki trafił Leonardo Barreiro i ustalił wynik spotkania na 3:1.