Polska Reprezentacja Polski

Kikut: W drugiej połowie zabrakło nam sił

– W drugiej połowie troszeczkę sił zabrakło, byliśmy cofnięci do obrony. Chwała jednak za to, że z konsekwencją dowieźliśmy wynik do końca – podsumował występ reprezentacji Polski w towarzyskim meczu z Mołdawią (1:0), Marcin Kikut.

Polacy wynik ustalili już w pierwszej połowie, a gol Dawida Plizgi padł po kuriozalnym błędzie golkipera reprezentacji Mołdawii. Kikut na murawie spędził pełne 90 minut. – Miałem przede wszystkim uzupełniać środek, dużo pomagać w defensywie ale także uczestniczyć w akcjach zaczepnych, to się starałem robić – stwierdził Kikut dodając, że lepiej czuje się na obronie, niż w środkowej strefie. – Cieszy mnie jednak to, że zostałem na boisku do końca, grając na jednej i drugiej pozycji.

Na pytanie o swoją przyszłość w kadrze Kikut odpowiedział: – Poczekamy, zobaczymy, ciężko powiedzieć. Na pewno jesteśmy drugą reprezentacją, kilku chłopaków na pewno marzy, aby wskoczyć do pierwszego garnituru, ale jest ostra rywalizacja, będzie ciężko, musimy poczekać na następne powołania – podsumował Kikut.