Przejdź do treści
KRZYSZTOF POLACZYK / 400mm.pl

Polska 1 Liga

Karol Czubak z zagranicznym transferem? Gwiazda Arki Gdynia bliska zmiany klubu!

Niewiele wskazuje na to, aby Karol Czubak następny sezon spędził na zapleczu Ekstraklasy. Jego pozostanie w Polsce również wydaje się mało prawdopodobne i niewykluczone, że laureat ostatniego Plebiscytu "Piłki Nożnej" zdecyduje się na zagraniczny transfer.

Maciej Łanczkowski

FOT. KRZYSZTOF POLACZYK / 400mm.pl

Karol Czubak to nie tylko gwiazda Arki Gdynia, ale również całej pierwszej ligi. 24-latek w zakończonym już sezonie zdobył łącznie 16 bramek i był wyróżniającą się postacią gdyńskiego zespołu. Arce kolejny rok z rzędu nie udało się awansować do Ekstraklasy. Kuriozalna utrata miejsca w pierwszej dwójce, a później klęska w barażach oznacza kolejny rok gry na poziomie pierwszej ligi. Wskutek tego szanse na zatrzymanie napastnika są niewielkie.

Według informacji Meczyków, Czubak cieszy się ogromnym zainteresowaniem i może liczyć na oferty z różnych stron Europy. Bramkostrzelny zawodnik miał otrzymać już niezłą ofertę z jednego z klubów angielskiej Championship. Poza tym, zawodnikiem zainteresowane jest Darmsadt, które niedawno spadło z Bundesligi oraz bułgarski Botev Płowdiw.

Wciąż w grze są również polskie kluby. Najwięcej mówiło się o Rakowie Częstochowa, Śląsku Wrocław oraz Górniku Zabrze. Kluby z Ekstraklasy oferują słabsze warunki finansowe w porównaniu do zagranicznych, więc istnieje mniejsza szansa na to, że Czubak zdecyduje się zostać w Polsce.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024