Josue, Augustyniak i Elitim byli najlepsi [NOTY]

Ligi w Europie Liga Konferencji

Legia Warszawa wygrała 2:0 ze Zrinjskim Mostar. Stołeczna drużyna znajduje się na autostradzie do awansu, a my sprawdziliśmy jak wypadli główni bohaterowie tego spotkania?

Legioniści coraz bliżej awansu do fazy pucharowej.

Noty dla piłkarzy Legii za mecz ze Zrinjskim (oceny w skali 1-6, nota wyjściowa 3):

Dominik Hładun – 3
W pierwszej połowie najgroźniej pod jego bramką było po jego piąstkowaniu. Na jego szczęście dobitka powędrowała nad poprzeczką. Po przerwie złapał piłkę po strzale, którego nie mógł przepuścić. Ogólnie nie miał zbyt wiele pracy.

Radovan Pankov – 2,5
Kilkukrotnie spóźniony, przegrywał walkę o górne piłki. Pomimo niewielkich ofensywnych możliwości rywali bywał nerwowy w swoich zagraniach.

Rafał Augustyniak – 4
Wykazał się snajperskim instynktem po dośrodkowaniu Josue z rzutu rożnego. Jego trafienie ułatwiło grę Legii. Lider warszawskiej defensywy.

Steve Kapuadi – 3
Ani niczego spektakularnie nie zepsuł, ani nic kluczowego nie naprawił.

Paweł Wszołek – 3
Przeciętny występ wahadłowego. Zabrał asystę Josue, który mu idealnie wyłożył piłkę. Wyraźnie brakowało mu skuteczności.

Juergen Elitim – 4
Nie odpuszczał w środku pola. Sumiennie pracował zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Z nim za plecami łatwiej było brylować Josue.

Jurhen Celhaka – 3,5
Zarobił żółtą kartkę w pierwszych minutach. Na szczęście piłkarze Zrinjskiego tego nie wykorzystali. Solidny występ Albańczyka, który został zmieniony przez Slisza.

Patryk Kun – 3,5
Z najbardziej ewidentnych zasług wypada wymienić wywalczenie jedenastki. Poza tym imponował walecznością i taktyczną odpowiedzialnością.

Josue – 4
Asysta i gol z rzutu karnego. Portugalczyk tradycyjnie rządził w środku pola Legii. Jego dobrą postawę potwierdzają liczby. Momentami wręcz bawił się z przeciwnikami.

Ernest Muci – 3,5
Aktywny w rozegraniu. Szukał gola, ale nie przełamał się. W kilku sytuacjach brakowało mu tego czegoś.

Tomas Pekhart – 3
W pierwszej połowie niemal zupełnie niewidoczny. Praca w pressingu to trochę za mało. Po przerwie przejawiał nieco więcej ochoty do gry.