Football PKO Ekstraklasa season 2023/2024
Michal Nalepa Afimico Pululu
Credit: Tomasz Folta / PressFocus

Jagiellonia nie zatrzymuje się. Mistrz wypunktował Zagłębie Włodarskiego

Jagiellonia przyjechała do Lubina jak po swoje. Podopieczni Adriana Siemieńca w pełni zasłużenie pokonali 3:1 Zagłębie w 12. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Mistrzowie Polski przedłużyli swoją serię meczów bez porażki i awansowali na ligowe podium. Dla Miedziowych to pierwsza przegrana pod wodzą Marcina Włodarskiego.

Tomasz Folta / PressFocus

Jagiellonia nie miała litości dla Zagłębia. Mistrzowie Polski oddali wprawdzie tylko trzy celne uderzenia, ale jednocześnie za każdym razem piłka lądowała w bramce Dominika Hładuna.

Goście wyprowadzili dwa szybkie ciosy w pierwszej połowie. Najpierw Jesus Imaz otworzył wynik spotkania, a chwilę później Kristoffer Hanses z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie.

Po przerwie Imaz dołożył drugiego gola, swoje trafienie mógł mieć też Afimico Pululu, jednak spudłował. Jaga przez większość czasu kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń. Wyraźnie rozluźnieni podopieczni Adriana Siemieńca oddali inicjatywę w ostatnim kwadransie.

Zagłębie było stać jedynie na gola honorowego. W końcówce Marek Mróz dośrodkował na głowę Aleksa Ławniczaka, a ten strzałem głową ustalił ostateczny wynik na 1:3. (JB)