Imponujące zwycięstwo Barcelony

Ligi w Europie La Liga

FC Barcelona zagrała jedno z lepszych spotkań w ostatnim czasie. Duma Katalonii po bardzo dobrej grze wygrała z Getafe 4:0. Pełny mecz zagrał Robert Lewandowski.

W bardzo ciekawie zapowiadającym się meczu hiszpańskiej ligi, FC Barcelona pokonała przed własną publicznością Getafe 4:0. Dla Balugrany był to jeden z najlepszych występów w ostatnim czasie.

Juz w 20. minucie meczu Raphinha zdobył pierwszą bramkę po podaniu Julesa Kounde. Na kolejne gole trzeba było poczekać do drugiej połowie, w 53. minucie Joao Felix trafił do siatki a kilka minut później Frenkie De Jong wykończył składną akcję swojego zespołu.

Pieczątkę nad pewnym zwycięstwem postawił Fermin Lopez, zdobywając gola w doliczonym czasie gry i ustanawiając wynik na 4:0.

Robert Lewandowski rozegrał pełne spotkanie. Polak raz trafił do siatki, ale jego gol nie został uznany przez pozycję spaloną. Mimo przerwania serii strzeleckiej, występ polskiego napastnika był dobry. Lewandowski uczestniczył w rozgrywaniu piłki przed polem karnym rywala.

FC Barcelona przegoniła Gironę w tabeli i zajmuje 2. miejsce, jednak kataloński rywal zagra w poniedziałek z Rayo Vallecano. Getafe sklasyfikowane jest na 10. pozycji.