Polska 2 Liga

II liga: Znicz wypalił Siarkę

Po pięciu meczach bez zwycięstwa przełamał się Znicz Pruszków. Podopieczni Roberta Kochańskiego pokonali wicelidera z Tarnobrzega. Dokonali tego w wielkim stylu, wygrywając aż 4:0.

Pruszkowianie mocno rozpoczęli spotkania i już w pierwszych minutach powinni zdobyć gola. Znicz dopiął swego w 38 minucie, gdy w bramce Siarki piłkę umieścił Karol Grudniewski. Po przerwie samobójcze trafienie zapisał na swoim koncie Bartłomiej Makowski, który w przeszłości przez półtora roku grał w… Pruszkowie. Szansę na kontaktowego gola miał Marcin Figiel, ale przegrał pojedynek z jedenastu metrów z Michałem Bigajskim. Dzieła zniszczenia Siarki w ostatnim kwadransie dopełnili Marcin Bochenek i Adrian Paluchowski.

Wigry zanotowały drugi bezbramkowy remis z rzędu. Tym razem z Legionovią, która wiosną wciąż nie znalazła pogromcy. Stalówka przegrała z Pelikanem i zamiast bić się o awans musi drżeć o ligowy byt. Po wygranej z Radomiakiem na najniższy stopień podium wskoczyła Limanovia. Wisła Puławy po dublecie Michała Palucha rozprawiła się ze Stalą Rzeszów.

Na dnie tabeli tragicznie wygląda sytuacja wspomnianego Radomiaka i Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Już tylko niewyobrażalna seria zwycięstw dałaby tym zespołom pozostanie w II lidze na kolejny sezon. Równie źle wygląda sytuacja Olimpii Zambrów, która straciła punkty w domowej potyczce z Garbarnią.

Spotkania Olimpii Elbląg z Pogonią Siedlce i Stali Mielec z Concordią Elbląg zostały przełożone na 30 kwietnia.

Jedenastka 26 kolejki II ligi wschodniej: Michał Bigajski (Znicz) – Arkadiusz Garzeł (Limanovia), Marcin Pluta (Garbarnia), Arkadiusz Jędrych (Znicz) – Karol Grudniewski (Znicz), Damian Kądzior (Motor), Artur Januszewski (Znicz), Piotr Koman (Pelikan), Antonio Calderón (Legionovia) – Wojciech Dziadzio (Limanovia), Michał Paluch (Wisła)