Polska 2 Liga

II liga: Zieloni na czele

Radomiak Radom i Warta Poznań – oto duet II-ligowców, który może pochwalić się kompletem zwycięstw. Oba kluby łączą perfekcyjne wyniki, ale i upodobanie zielonej barwy.Podopieczni Jerzego Cyraka bez większych problemów rozprawili się z Rozwojem Katowice. Radomiak dzięki temu zwycięstwu trafił na usta całej Polski. Nie z racji stylu, czy jego rozmiarów, lecz z powodu postępowanie w zgodzie z duchem fair play. Kilka chwil po wznowieniu gry Maciej Świdzikowski oddawał piłkę rywalom, jednak tak (nie)szczęśliwie, że przelobowała ona golkipera Rozwoju i zrobiło się 2:0. Po krótkiej naradzie radomianie postanowili oddać bramkę katowiczanom. Nieatakowany przez nikogo Michał Płonka przebiegł całe boisko i zdobył bramkę kontaktową. Radomiak ostatecznie wygrał 4:1.

Obecność Radomiaka w ścisłej czołówce nie jest dla nikogo zaskoczeniem. O Warcie nie można tego samego powiedzieć. Druga siła Poznania po letniej przebudowie punktuje w każdym spotkaniu. Warto docenić zasługi Krzysztofa Biegańskiego i Przemysława Kity, którzy mieli udział przy większość bramek Warty w niedawno rozpoczętym sezonie.

W gronie niepokonanych znajduje się dwójka beniaminków. GKS Jastrzębie po dobrym meczu bezbramkowo zremisował z II-ligowym wyjadaczem ze Stargardu. Drużyna Jarosława Skrobacza mogła wygrać, ale w bramce Błękitnych znakomicie spisywał się Mariusz Rzepecki. Kolejny z niepokonanych nowicjuszy, ŁKS Łódź nie jest tak efektowny jak jastrzębianie, ale jest do bólu efektywny. Jewhen Radionow to urodzony snajper, który w ostatnich dwóch meczach pomógł w zdobyciu sześciu punktów.

Mecz Garbarni Kraków z Siarką Tarnobrzeg został przerwany w drugiej połowie na pół godziny. Na trybunach stadionu Brązowych zasłabł kibic. Akcja reanimacyjna i niezbędna tracheotomia zakończyły się powodzeniem. Mecz został przedłużony o 37 minut, a Garbarnia odniosła premierowe zwycięstwo po powrocie na szczebel centralny.

Jedenastka 3 kolejki: Rzepecki (Błękitni) – Garzeł (Garbarnia), Świdzikowski (Radomiak), Bierzało (GKS Bełchatów), Sulkowski (Wisła) – R. Stępień (Olimpia), Cierpka (Warta), Cupriak (Radomiak) – Giel (GKS Bełchatów), Czarnowski (Znicz), Radionow (ŁKS)

Wyniki 3 kolejki:

Garbarnia – Siarka 3:1 (Garzeł 41, Krykun 78, F. Wójcik 88 – Broź 75)

GKS Jastrzębie – Błękitni 0:0

ŁKS Łódź – MKS Kluczbork 1:0 (Radionow 78)

Olimpia – Gwardia 2:0 (R. Stępień 58, 75)

Radomiak – Rozwój 4:1 (Filipowicz 38, Świdzikowski 50, Leandro 59 k, Cupriak 68 – Płonka 51)

Stal – GKS Bełchatów 1:4 (Gębalski 68 k – Thiakane 24, Giel 31, Bierzało 60, Flaszka 72)

Warta – ROW 2:0 (A. Laskowski 32, Biegański 81)

Wisła – Legionovia 2:1 (Maksymiuk 26, Meschia 28 – Mazurek 34)

Znicz – Gryf 3:2 (Kubicki 3, Kamiński 45 sam, Czarnowski 90 – Wicon 7, Gierszewski 71)