II liga: Widzew oddalił się od awansu

Polska 2 Liga

W meczu 34. kolejki II ligi Widzew Łódź  przegrał z Olimpią Grudziądz 1:2. Łodzianie oddalili się od awansu do I ligi, z kolei grudziądzanie zainkasowali bezcenny komplet punktów.

Widzew oddalił się od awansu do I ligi

Spotkanie to powinno zostać rozegrane 19 maja, ale ze względu na zbliżające się mistrzostwa świata do lat 20 zostało przeniesione na wcześniejszy termin.

Przed rozpoczęciem spotkania Widzew z dorobkiem 55 punktów plasował się na trzecim miejscu w tabeli. Z kolei Olimpia była piąta i miała dwa oczka mniej od łodzian.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Niewielką przewagę miał Widzew, ale pod obiema bramkami brakowało sytuacji podbramkowych. Po 45 minutach był bezbramkowy remis.

W drugiej połowie to goście ruszyli do ataku i dopięli swego w 60. minucie. Dobrą kontrę Olimpii precyzyjnym strzałem wykończył Portugalczyk Tiago Alves. Widzew ruszył jednak do odrabiania strat i ta sztuka szybko im się udała. W 68. minucie dobrą akcją popisał się Adam Radwański, uderzył na bramkę, a po jego próbie skuteczną dobitką popisał się Mateusz Michalski.

Spotkanie nie zakończyło się jednak remisem. W 86. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Olimpii, a chwilę później jedenastkę na gola zamienił doświadczony Marcin Kaczmarek. Olimpia wygrała 2:1 i zainkasowała bezcenny komplet punktów. Widzew przegrał przed własną publicznością po raz pierwszy w tym sezonie.

Do zakończenie rywalizacji obu ekipom zostało jeszcze jedno spotkanie. Olimpia w najbliższą sobotę podejmie Elanę Toruń, a Widzew dzień później zagra na wyjeździe z GKS Bełchatów.