Polska 2 Liga

II liga: Ścisk na szczycie

MKS Kluczbork mimo remisu z Nadwiślanem utrzymał fotel lidera II ligi. W peletonie walczącym o zaplecze ekstraklasy znajdują się także Energetyk, Stalówka, Rozwój i Zagłębie. O awansie wciąż mają prawo marzyć w Pruszkowie, Stargardzie Szczecińskim, Mielcu, Częstochowie i Tarnobrzegu.

Żaden zespół z czołowej piątki nie dopisał 3 punktów do swojego dorobku. Lider z Kluczborka przegrywał już 0:2 w Górze, jednak zdołał doprowadzić do wyrównania. Skuteczną pogoń za wynikiem zanotowała też Stalówka w Pruszkowie oraz Zagłębie w Katowicach. Znicz do końca szukał zwycięstwa, ale podopieczni Jaromira Wieprzęcia mimo gry w 10 utrzymali korzystny rezultat. Sosnowiczanie zdobyli dwie bramki w końcówce, a bramkę na wagę punktu strzelił Jakub Arak.

Rewelacja Pucharu Polski ze Stargardu Szczecińskiego poradziła sobie ze Stalą. Błękitni po przerwie najpierw wyrównali, a następnie za sprawą superrezerwowego Sebastiana Inczewskiego przechylili szalę na swoją korzyść. Pełną pulę zainkasował także Raków, który nie dał szans Kotwicy.

W bardzo ważnych meczach dla układu dołu tabeli doszło do ciekawych rozstrzygnięć. Wisła zwyciężyła w Tarnobrzegu i uciekła ze strefy spadkowej. W meczu Okocimski – Legionovia padł remis. Był to 12 remis Piwoszy w tym sezonie. Wysokie zwycięstwo w derbach Małopolski zanotowała Puszcza. Nie mogło być inaczej, gdyż w ciągu pierwszych 20 minut Limanovia zredukowała swój stan posiadania do 9 ludzi, a na dodatek podarowała niepołomiczanom 2 karne. Co prawda podopieczni Ryszarda Wieczorka prowadzili od 4 minuty, ale ostatecznie przegrali 1:5.

Na koniec ciekawostka z meczu Energetyk – Górnik. W wałbrzyskiej drużynie w doliczonym czasie gry na placu pojawił się znany z występów w ekstraklasie Marcin Folc, a po minucie zszedł z boiska z powodu kontuzji…

Jedenastka 24 kolejki II ligi: Nazar Peńkoweć (Wisła) – Marek Krotofil (Energetyk), Maciej Liśkiewicz (Błękitni Stargard Szczeciński), Błażej Radler (Raków), Michał Mikołajczyk (Puszcza) – Dariusz Pawlusiński (Raków), Sebastian Czapa (Legionovia), Damian Furczyk (Nadwiślan Góra) – Jarosław Niezgoda (Wisła), Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec), Roman Stepankow (Puszcza Niepołomice)