II liga: Pomoc z Jasnej Góry

Polska 2 Liga

W meczu na szczycie II ligi Raków Częstochowa wygrał z Puszczą Niepołomice. Było to widowisko godne hitu.

Podopieczni Tomasza Tułacza rozegrali bardzo dobre 45 minut, wykorzystując swoje atuty, a przy okazji wytrącając walory Medalikom. W pierwszej wynik otworzył Dominik Zawadzki. Niespełna 19-letni pomocnik trafił do Żubrów w przerwie zimowej i coraz odważniej rozpycha się łokciami w rywalizacji z seniorami. Drużyna spod Jasnej Góry poprawiła swoją grę w drugiej połowie. Przy obu trafieniach Rakowa nie popisał się Andrzej Sobieszczyk. Zwycięska bramka Tomasza Margola padła po rzucie wolnym w ostatniej akcji meczu.

Znakomite widowiska oglądali kibice w Opolu i Elblągu. Beniaminek dowodzony przez Jana Furlepę wygrał 4:3, zdobywając dwie bramki z rzutów karnych. Opolanie wykazali się zabójczą skutecznością między 28. a 33. minutą, kiedy zdobyli trzy bramki. Identycznym wynikiem zakończyło się spotkanie Olimpii z Legionovią. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, a o zwycięstwie elblążan przesądził rajd Jakuba Bojasa w końcowych minutach.

Pomyślnie wypadł debiut Roberta Podolińskiego na ławce Radomiaka. Efekt nowej miotły zadziałał na trudnym terenie w Bytomiu. W poprzednich wiosennych meczach Zieloni zawodzili w ofensywie, a po zmianie trenera odblokowali się i zdobyli trzy bramki. Trzeba wspomnieć, że sędzia meczu podjął kilka kontrowersyjnych decyzji. W 23 minucie Leandro wykorzystał rzut karny, a chwilę wcześniej Marek Szyndrowski został usunięty z boiska za zbyt ekspresyjne protesty. Przy szybkim prowadzeniu 2:0 i grze z przewagą jednego zawodnika drużynę Podolińskiego nie mogło spotkać nic złego.

Jedenastka 26. kolejki: Koncki (Stal) – Kolbusz (Stal), Grudniewski (Radomiak), Pustelnik (Błękitni) – Fadecki (Błękitni), G. Nowak (Odra), Szuprytowski (Olimpia E.) T. Wróbel (Raków), Ciarkowski (Warta) – Bojas (Olimpia E.), Leandro (Radomiak)

Wyniki 26 kolejki II Ligi:

> Kotwica Kołobrzeg – Rozwój Katowice 1:1 (Świechowski 70 – M. Płonka 50)

> Odra Opole – Siarka Tarnobrzeg 4:3 (Wodecki 28 k, G. Nowak 30, Skrzypczak 33 k, Dawidowicz 47 sam – Żebrakowski 14, Stefanik 39, Waleńcik 87)

> Olimpia Elbląg – Legionovia Legionowo 4:3 (Ressel 12, 14, Pietroń 65 k, Bojas 89 – Kalinowski 30, Miś 37, Kraska 63)

> Olimpia Zambrów – Błękitni Stargard 1:2 (Osoliński 28 – Fadecki 24, 45)

> Polonia Bytom – Radomiak Radom 0:3 (Grudniewski 5, Leandro 23 k, Stanisławski 88)

> Raków Częstochowa – Puszcza Niepołomice 2:1 (Czerkas 79, Margol 90 – Zawadzki 19)

> ROW 1964 Rybnik – Polonia Warszawa 1:1 (Brychlik 22 – Zembrowski 89)

> Stal Stalowa Wola – GKS Bełchatów 0:0

> Warta Poznań – Gryf Wejherowo 2:2 (Ciarkowski 45, 67 – Nadolski 12, Michał Marczak 61)