Polska 2 Liga

II liga: MKS wciąż niepokonany

Po pięciu kolejkach zmagań w II lidze na czele stawki znajduje się MKS Kluczbork, który może się pochwalić kompletem zwycięstw.

MKS Kluczbork od początku sezonu imponuje formą. Podopieczni Andrzeja Konwińskiego wygrali w meczu na szczycie z Rakowem po bramce Marcina Nowackiego w końcówce spotkania. Piłkarze z województwa opolskiego wciąż nie stracili bramki w II lidze w bieżących rozgrywkach.

Bardzo ciekawy przebieg miało derby województwa zachodniopomorskiego, w których Kotwica zmierzyła się na własnym boisku z Błękitnymi. Stargardzianie prowadzili już 3:0, ale w ciągu kilkunastu minut drugiej połowy dali się dogonić. Kołobrzeżanie nie zadowolili się remisem i przechylili szalę na swoją korzyść, wygrywając ostatecznie 4:3. Pierwszą wygraną w sezonie zanotował beniaminek z Góry. Nadwiślan trzykrotnie obejmował prowadzenie w Wałbrzychu. Górnik dwukrotnie odrobił straty, ale na bramkę Piotra Komana w ostatnich sekundach spotkania już nie znalazł odpowiedzi. Nadwiślan przez ostatnie kilkanaście minut grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Damiana Furczyka.

W pojedynku spadkowiczów z I ligi górą był Okocimski KS Brzesko, który był zabójczo skuteczny w końcówce. Puszcza poniosła tym samym pierwszą porażkę w sezonie. W Wielkich Derbach Podkarpacia nie wyłoniono zwycięzcy. Nominalnym gospodarzem spotkania była Stalówka, ale grano w Tarnobrzegu. Siarka długo prowadziła, jednak nie zdołała dowieźć korzystnego wyniku do ostatniego gwizdka sędziego. Również remis zanotował inny przedstawiciel województwa podkarpackiego. Stal Mielec bezbramkowo zremisowała z Legionovią.

Minimalne zwycięstwa zanotowały Rozwój, Zagłębie i Znicz. Katowiczanie dzięki bramce Adama Żaka wywieźli komplet punktów z Puław. Niespodziewanie tamtejsza Wisła z zerem po stronie zysków (bramki i punkty) jest outsiderem ligowej tabeli. Podopieczni Mirosława Smyły wygrali z Limanovią po golu Krzysztofa Markowskiego. Znicz wykorzystał czerwoną kartkę dla golkipera Energetyka Daniela Kajzera na początku drugiej połowy i zdobył dwie bramki w ostatnich 10 minutach spotkania.

Jedenastka 5 kolejki: Mikołaj Smyłek (Legionovia) – Łukasz Ganowicz (MKS Kluczbork), Krzysztof Markowski (Zagłębie), Michał Czarny (Stal S. W.) – Tomasz Rydzak (Kotwica), Piotr Koman (Nadwiślan), Tomasz Wróbel (Rozwój), Rafał Gutowski (Błękitni Stargard Szczeciński) – Wojciech Dziadzio (Okocimski KS Brzesko), Maciej Górski (Znicz), Marcin Orłowski (Górnik Wałbrzych)