I liga: Resovia z Wisłą na remis

Polska 1 Liga

Resovia zremisowała 2:2 z Wisłą Płock w zaległym meczu 17. kolejki I ligi. Nafciarze stracili szansę na awans do strefy barażowej, podczas gdy rzeszowianie wciąż przebywają w strefie spadkowej.

Początkowo mecz układał się po myśli gospodarzy. Resovia mogła już w 2. minucie objąć prowadzenie, lecz piłka po strzale Kamila Mazka wylądowała tylko na słupku. Rzeszowianie dopięli swego 20 minut później, kiedy to na listę strzelców wpisał się Marcin Urynowicz.

W drugiej połowie Wisła wyprowadziła jednak dwa zabójcze ciosy. Najpierw w 55. minucie Fryderyk Gerbowski doprowadził do wyrównania, a trzy minuty później Łukasz Sekulski dał Nafciarzom jednobramkową przewagę.

Dla Sekulskiego było to już 12. trafienie w bieżącym sezonie I ligi. Tym samym stał się samodzielnym liderem klasyfikacji króla strzelców na zapleczu Ekstraklasy.

Ostatnie słowo należało do resoviaków, a konkretnie do Bartłomieja Wasiluka, który w 86. minucie uderzeniem głową uratował remis i jednocześnie ustalił końcowy wynik spotkania.