I liga: Polonia Warszawa ogrywa Górali

Polonia Warszawa pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 na otwarcie 10. serii spotkań Fortuna 1.liga.

Polonia Warszawa po serii niepowodzeń na zapleczu Ekstraklasy dopisuje na swoje konto wytęsknione zwycięstwo. Czarne Koszule w piątkowym starciu okazały się lepsze od Podbeskidzia, któremu póki co również nie najlepiej wiedzie się na ligowym szlaku.

Pierwsza połowa zakończyła się bez trafień, choć nieco lepiej do przerwy radziła sobie Polonia. Stołeczny zespół częściej podchodził pod bramkę Podbeskidzia, ale trudno tu mówić o poważnym zagrożeniu i szansach strzeleckich.

Dopiero po przerwie Polonia była o wiele bardziej konkretna i zaczęła wieńczyć swoje akcje celnymi strzałami. Dwukrotnie udało się Czarnym Koszulom zmieścił piłkę w siatce i to po rzutach karnych. Stałe fragmenty gry wykorzystali: Mateusz Michalski a także Szymon Kobusiński.

Oba zespoły zajmują miejsca w dolnej części tabeli. Polonia jest na 12. miejscu, z kolei Podbeskidzie plasuje się o dwie pozycje niżej od swojego piątkowego rywala.