I liga: Odra górą w meczu na szczycie

Odra Opole powróciła na fotel lidera I ligi. Podopieczni Adama Noconia pokonali 2:1 Miedź Legnica w meczu na szczycie. Równolegle Górnik Łęczna zremisował 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Dziewiąta seria gier Fortuna 1. Ligi przyniosła zmianę lidera. Górnik Łęczna, który przed tą kolejką otwierał tabelę, zremisował 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W równolegle rozgrywanym spotkaniu Odra pokonała Miedź i powróciła na szczyt tabeli.

Opolanie otworzyli wynik spotkania w 27. minucie po trafieniu Borjy Galana. Tuż po przerwie, w 50. minucie, podwyższyli za sprawą Rafała Niziołka. Legniczanie odpowiedzieli tylko bramką z rzutu karnego autorstwa Nemanji Mijuskovicia.

Adam Nocoń i spółka to rewelacja początku tego sezonu na zapleczu Ekstraklasy. Wydawać by się mogło, że strata Macieja Makuszewskiego, który z powodów rodzinnych przeniósł się do Wigier Suwałki, będzie mocno odczuwalna, ale nic z tych rzeczy.

Dla Miedzi natomiast to już trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa po remisach kolejno z GKS-em Tychy (0:0) i Wisłą Kraków (1:1).