I liga: Lechia wygrywa pierwsze spotkanie

Przetrzebiona problemami wewnętrznymi i kadrowymi Lechia Gdańsk najwidoczniej otrząsnęła się po spadku i bardzo udanie zainaugurowała start w Fortuna 1.liga. Niedawny spadkowicz z Ekstraklasy wygrał w pierwszej kolejce z Chrobrym Głogów aż 4:2.

Hat-trick Luisa Fernandeza (fot. 400mm.pl)

Lechia Gdańsk zwycięsko rozpoczyna marsz w kierunku powrotu do Ekstraklasy. W pierwszej kolejce Fortuna 1.liga zespół prowadzony przez Szymona Grabowskiego pokonał Chrobrego Głogów aż 4:2.

Sam początek meczu nie był jednak udany dla zespół z Gdańska, już w 12. minucie meczy Chrobry wyszedł na prowadzenie po bramce Mavroudisa Bougaidiego. Lechia po straconym golu szybko się jednak otrząsła i jeszcze w pierwszej połowie odpowiedziała dwiema bramkami. Do siatki trafiali Jan Biegański i Luis Fernandez, dla którego to premierowe trafienie w barwach Lechii. Nowy gracz pomorskiej drużyny popisał się kapitalnym uderzeniem.

W drugiej połowie Lechia poprawiła swoją grę, często atakowała, choć Chrobry kilkukrotnie odpowiadał nieźle wyglądającymi kontratakami. W 53. minucie Fernandez wykorzystał rzut karny i podwyższył prowadzenie, kilkanaście minut później po raz kolejny wykorzystał karnego i tym samym skompletował hat-tricka.

Chrobry zdołał jeszcze trafić drugiego gola w samej końcówce, na listę strzelców wpisał się Mateusz Machaj

Już w następnej kolejce Lechia zmierzy się u siebie z Motorem Lublin, który wygrał wczorajsze starcie z Zagłębiem Sosnowiec.