Hit ligi niemieckiej dla Bayernu Monachium

W kolejnym spotkaniu obecnego sezonu Bayern Monachium udowodnił, że cel jest jasny – mistrzostwo Niemiec. Tym razem bawarska ekipa bez większych problemów ograła Bayer Leverkusen.O przebiegu całego spotkania zadecydowały pierwsze fragmenty meczu. Już w 5. minucie Bayern wyszedł na prowadzenie po trafieniu Thomasa Muellera. Już w 19. minucie mieliśmy 2:0 dla gospodarzy. Tym razem na listę strzelców wpisał się Daniel van Buyten.

W drugiej połowie Bayer Leverkusen nie potrafił nawiązać walki. Zwycięstwo Bayernu przypieczętował Arjen Robben. Dzięki tej wygranej bawarski gigant pozostaje na pozycji lidera Bundesligi.

Bayern Monachium – Bayer Leverkusen 3:0 (2:0)
1:0 Mueller (5′)
2:0 van Buyten (19′)
3:0 Robben (90′)

Bayern: Neuer – Rafinha, van Buyten, Badstuber, Lahm – Tymoshchuk, Schweinsteiger – Kroos (78. Robben), Mueller, Ribery (82. Alaba) – Gomez (65. Gustavo)
Trener: Jupp Heynckes

Bayer: Leno – Da Costa (65. Bellarabi), Reinartz, Toprak (86. Friedrich), Castro – Balitsch, Bender, Rolfes, Sam – Augusto, Kiessling
Trener: Robin Dutt

Żółte kartki: van Buyten (Bayern) – Kiessling, Toprak, Reinartz, Sam (Bayer)