Ligi w Europie La Liga

Hiszpania: Wygrane Valencii i Athletic Bilbao

W sobotnim meczu 35. kolejki La Ligii Valencia pokonała 3:0 Real Sociedad. Tym samym „Nietoperze” zrehabilitowali się za dwie porażki z rzędu. Gospodarze o losach tego spotkania zadecydowali już w pierwszej połowie, gdy do siatki trafiał dwa razy Robert Soldado i raz Jonas.

Piłkarze Getafe, którzy ograli przed własną publicznością Almerię, zrobili ogromny krok w kierunku utrzymania w lidze, natomiast coraz bliżej spadku jest z kolei Hercules Alicante. Beniaminek przegrał u siebie z Racingiem Santanter .

Athletic Bilbao pokonał przed własną publicznością Levante 3:2 i przybliżył się do udziału w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Jeśli Espanyol przegra derby Barcelony, będzie tracił do Basków sześć punktów. Natomiast na El Molinon, Sporting zremisował z Deportivo 2:2. Dwa gole dla Deportivo strzelił Adrian odpowiednio w 8. i 40. minucie.