Ligi w Europie Świat

Hiszpania pogrzebała marzenia Szkotów

Wielkich emocji nie było w dzisiejszych spotkaniach grupy I. Pewni awansu Hiszpanie bez większych problemów ograli w Alicante Szkotów 3:1. Trzy oczka na swoje konto dopisali także Czesi, którzy tym samym zapewnili sobie drugie miejsce w grupie i grę w barażach.
Zobacz wyniki i tabelę Grupy I – KLIKNIJ!

Wszyscy spodziewali się, że Szkotów czeka we wtorkowy wieczór niezwykle ciężka przeprawa. Hiszpanie nie zamierzali ułatwiać im zadania i na serio potraktowali ostatnie grupowe spotkanie. Mistrzowie Świata i Europy już w 6. minucie strzelili pierwszego gola. Jego autorem został skrzydłowy Manchesteru City, David Silva. To był dzień młodego Hiszpana, ponieważ to właśnie on zdobył drugiego gola dla swojej drużyny w 44. minucie. Tuż po zmianie stron na 3:0 podwyższył David Villa. Honorowe trafienie dla „Walecznych Serc” strzelił David Goodwillie.

W drugim meczu Czesi stanęli na wysokości zadania i pewnie pokonali na wyjeździe Litwinów. Spotkanie rozpoczęło się dla naszych południowych sąsiadów w najlepszy z możliwych sposobów. Już w 1. minucie kapitan gospodarzy, Andrius Skerla faulował jednego z rywali w polu karnym i sędzia nie wahał się zbyt długo ze wskazaniem na „wapno”. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Michal Kadlec. Drugą bramkę dla Czechów w 16. minucie strzelił Jan Rezek. Ten sam piłkarz tuż przed przerwą podwyższył na 3:0 dla swojej drużyny i było wiadomo, że Czechom nic złego w tym meczu stać się już nie może. W drugiej połowie honor gospodarzy uratował snajper Zagłębia Lubin, Darvydas Šernas. Tuż przed końcem dzieła zniszczenia dopełnił Kadlec, który wykorzystał kolejną „jedenastkę”.

Awans z pierwszego miejsca z grupy I wywalczyli zgodnie z wszelkimi prognozami, Hiszpanie. O bilet na Euro 2012 w barażach powalczą zaś Czesi.