Przejdź do treści
BERLIN 06.07.2024
MECZ 1/4 FINALU CWIERCFINAL MISTRZOSTW EUROPY 2024: HOLANDIA - TURCJA --- QUARTERFINAL UEFA EURO 2024 MATCH: THE NETHERLANDS - TURKEY
CODY GAKPO  BRAMKA GOL RADOSC
FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Euro 2024

Hiszpania czeka na rywala. Kto zostanie drugim finalistą Euro 2024?

W drugim półfinale Euro 2024 Holandia zmierzy się z Anglią. Na zwycięzcę tego pojedynku czeka bilet do Berlina na finałowe starcie z Hiszpanią.

Jan Broda

FOT. PIOTR KUCZA/400 MM

  • – Pięćdziesiąt na pięćdziesiąt – tak ocenił szanse obydwu drużyn Ronald Koeman. Trudno nie zgodzić się z opinią selekcjonera reprezentacji Holandii. Drugi półfinał zapowiada się jako nad wyraz wyrównany.

Podopieczni Koemana nabierają wiatru w żagle. Chociaż w fazie grupowej pokonali tylko Polskę i awansowali z trzeciego miejsca, to na ich szczęście znaleźli się po łatwiejszej stronie drabinki, z czego skorzystali, odprawiając z kwitkiem do domu kolejno Rumunów (3:0) i Turków (2:1).

Na przeciwko Oranje stanie rozczarowująca Anglia. Gareth Southgate i spółka na tegorocznych Mistrzostwach wygrali bowiem tylko jedno spotkanie w podstawowym czasie gry (1:0 z Serbią na inaugurację). Synowie Albionu grają siermiężny futbol, ale szczęście było jak dotąd po ich stronie, kiedy to eliminowali po dogrywce Słowaków i po karnych Szwajcarów.

Pierwszy gwizdek w spotkaniu Holandia – Anglia usłyszymy o godz. 21:00. Mecz odbędzie się na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Na sędziego głównego został wyznaczony Felix Zwayer z Niemiec.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024