Havertz i spółka blisko ćwierćfinału LE

Bayer Leverkusen potwierdził świetną dyspozycję z ostatnich tygodni. W pierwszym meczu 1/8 finału niemiecka drużyna pokonała 3:1 Rangers na wyjeździe.

Golem strzelonym z rzutu karnego Kai Havertz przyczynił się do wygranej Bayeru w Glasgow (foto: Reuters)

Pomimo szalejącej w Europie pandemii koronawirusa, udało się rozegrać – w zdecydowanej większości przy pustych trybunach – sześć z ośmiu zaplanowanych na czwartek spotkań 1/8 finału Ligi Europy. Jednym z nich był mecz w Glasgow.

Na premierowego gola na stadionie Ibrox trzeba było czekać do końcówki pierwszej połowy. W 37. minucie spotkania prowadzący zawody Szymon Marciniak, po analizie VAR, uznał, że obrońca zespołu gospodarzy, George Edmundson, zagrał piłkę ręką w swoim polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał kapitan Bayeru, Kai Havertz.

Podczas pierwszej połowy drużyna gości miała zdecydowaną przewagę, jednak drugą bramkę zdobyła dopiero po przerwie. W 67. minucie Charles Aranguiz w polu karnym idealnie trafił piłkę wybitą przez obrońcę. Chilijczykowi wyszedł bardzo precyzyjny strzał, na który bramkarz Allan McGregor nie zdążył nawet zareagować.

Gospodarze zdołali zachować szanse na awans. Kwadrans przed końcem meczu James Tavernier dośrodkował z rzutu rożnego, zaś stoper Edmundson popisał się kapitalnym uderzeniem piłki głową.

Ostatecznie Bayer wygrał 3:1, a wynik potyczki ustalił Leon Bailey. Rezerwowy skrzydłowy wykonał efektowny drybling w polu karnym, a następnie zaskoczył bramkarza technicznym uderzeniem. Asystę zaliczył Francuz Moussa Diaby.

Dzięki okazałemu zwycięstwu na wyjeździe zespół z Leverkusen przybliżył się do ćwierćfinału Ligi Europy. O ile rozgrywki w ogóle będą kontynuowane.

Rewanżowe spotkania 1/8 finału Ligi Europy zaplanowano na 19 marca.