Polska Reprezentacja Polski

Grecja: Zmienne szczęście drużyn Polaków

Ze zmiennym szczęściem zagrały w niedzielnych meczach 21. kolejki ligi greckiej drużyny z Polakami w składzie. Zwycięstwa odniosły Ergotelis Heraklion i prowadzona przez Henryka Kasperczaka Kavala, porażkami zakończyły się natomiast spotkania Atromitosu Peristeri i PAOK-u Saloniki.

Ergotelis z Tomaszem Wisio w podstawowym składzie pokonał Panionios Ateny 2:0. Gole zdobyli Giorgi Szasziaszwili oraz Brazylijczyk Junior, a polski defensor spędził na murawie pełne 90 minut. Zwycięstwo Kavali bramką strzeloną w 41. minucie pojedynku z AO Kerkyra zapewnił z kolei Marius Niculae.

Mniej szczęścia miał Atromitos Peristeri Marcina Baszczyńskiego i Marka Saganowskiego, który na wyjeździe uległ Olympiakosowi Volou 0:2. Na boisku pojawił się jedynie Marek Saganowski, który rozegrał całe spotkanie, strzelali jednak wyłącznie gospodarze – Juan Martin oraz Peter Dolezaj.

W najciekszym z niedzielnych meczów pomiędzy PAOK-iem Saloniki i Panathinaikosem Ateny zagrał natomiast Mirosław Sznaucner. Jego drużyna przegrała 0:1 po golu zdobytym w 10. minucie przez Sotirisa Ninisa. 31-letni obrońca został zmieniony w przerwie.