Polska Reprezentacja Polski

Grecja: Słabe występy drużyn Polaków (akt.)

Ergotelis Heraklion Tomasza Wisio przegrał aż 0:3 z Asterasem Tripolis w rozegranym w środę spotkaniu 16. kolejki ligi greckiej. Polski defensor spędził na boisku pełne 90 minut.

Gole dla gospodarzy zdobyli Nigeryjczyk Shaloze Udodji oraz Argentyńczyk Emanuel Fernandez Francou, który dwukrotnie pokonał stojącego w bramce drużyny z Heraklionu Iosifa Daskalakisa.

Bezbramkowy remis zanotował z kolei AEK Ateny, który na własnym stadionie podejmował AO Kerkyra. Mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Roger Guerreiro, ale wszedł na murawę w 77. minucie.

Iraklis Saloniki Roberta Szczota na wyjeździe uległ Olympiakosowi Pireus 0:2, a gole zdobyli David Fuster i Marko Pantelić. Remisem 1:1 zakończył się natomiast mecz Panserraikosu z PAOK Saloniki. Dla gości bramkę strzelił Dimitris Salpingidis, a gospodarze odpowiedzieli trafieniem Giorgosa Georgiadisa. Mirosław Sznaucner zagrał w barwach PAOK-u pełne 90 minut, a w 56. minucie został ukarany żółtą kartką.