Ligi w Europie Świat

Grecja rzutem na taśmę na Euro 2012

We wtorek reprezentacja Gruzji grała już tylko o poprawę nastrojów, ale była blisko sprawienia niespodzianki. Gruzini zmierzyli się na własnym terenie z liderem – Grecją.

Przed rozpoczęciem wtorkowych spotkań jasne było to, że dwa pierwsze miejsca zajmą Grecy oraz Chorwaci. Liderem była reprezentacja Grecji i musiała jedynie zremisować na wyjeździe z Gruzją. Jednak przez dłuższy czas wydawało się, że jest to zadanie niewykonalne. Gospodarze prowadzili po bramce z 19. minuty Davida Targamadze. Dopiero w 79. i 85. minucie Grecy strzelili swoje dwa gole i wygrali 2:1. Tym samym utrzymali pozycję lidera.

Gdyby Gruzini wygrali z Grecją, to do finałów Euro 2012 bezpośrednio awansowałaby Chorwacja. Podopieczni Slavena Bilicia zrobili wszystko, co w ich mocy wygrywając 2:0 po trafieniach Eduardo i Mario Mandzukicia. Jednak wygrana dała tylko drugie miejsce Chorwatom.

W meczu o nic Izrael na wyjeździe wygrał 2:0 z Maltą. Maltańczycy w całych eliminacjach zdobyli tylko jeden punkt.