Górnik liderem I ligi

Polska 1 Liga

W ostatnim meczu 8 kolejki I ligi Górnik Łęczna wygrał 3:1 z Resovią. Klub z Lubelszczyzny został liderem zaplecza Ekstraklasy.

Górnik Łęczna nowym liderem I ligi.

Niepokonany Górnik był faworytem starcia z Pasami. W pierwszych dwóch kwadransach lepiej w ofensywie prezentowała się Resovia. Górnicy przetrwali trudny okres i wykazali się skutecznością. W 33 minucie Karol Podliński zamienił na bramkę dogranie Piotra Starzyńskiego. Pięć minut później Adam Deja przymierzył z rzutu wolnego. To nie był koniec. W końcówce pierwszej połowy Egzon Kryeziu wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką przez Rafała Mikulca. Do przerwy było 3:0.

W drugiej połowie Górnik kontrolował sytuację. Dopiero w doliczonym czasie gry Resovia postarała się o trafienie honorowe. Autorem jedynego gola Pasów był Mateusz Bondarenko.

Po wygranej Górnik został liderem I ligi.