Górnik Łęczna wygrywa w meczu na szczycie

Odra Opole i Górnik Łęczna to dwie drużyny, które dotychczas prezentowały się bardzo dobrze, co zaowocowało wysokimi miejscami w lidze. Dzisiaj nadszedł dzień ich bezpośredniej rywalizacji.

Wszyscy oczekiwali wielkich emocji i wyrównanego starcia. Owszem, były emocje, ale to było bardzo jednostronne spotkanie, które tak naprawdę zakończyło się już w pierwszej połowie.

Goście wyszli na prowadzenie już w 12. minucie meczu za sprawą Starzyńskiego. Jego strzał z okolic 20. metra okazał się zbyt trudny do obrony dla bramkarza. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy piłkę do siatki wpakował Tomasz Mikinić. Niestety był to gol samobójczy, więc Górnik mógł cieszyć się dwiema bramkami prowadzenia.

W tej samej części gry kolejnego gola zdobył Kryeziu, co sprawiło, że Łęczna schodziła do szatni z pewnym prowadzeniem 3:0. Przebieg spotkania z pewnością zaskoczył wielu obserwatorów. Lider został pokonany bez większych problemów.

To już druga porażka z rzędu dla Odry. Tydzień temu przegrali z Motorem 0:2. Kolejnym przeciwnikiem jest Wisła Płock, i jeśli drużyna z Opola nadal chce utrzymać się na szczycie tabeli, musi dokonać pewnych zmian w swoim stylu gry.