Zła informacja dla sympatyków GKS-u Tychy. Kapitan zespołu, Łukasz Grzeszczyk został zawieszony na trzy mecze i nie pomoże kolegom w decydujących o awansie do Ekstraklasy spotkaniach.
GKS bez swojego kapitana na finiszu sezonu (fot. Grzegorz Garbacik)
33-latek został zdyskwalifikowany przez Komisję Dyscyplinarną Polskiego Związku Piłki Nożnej za swoje zachowanie po ligowym meczu z Widzewem Łódź.
„Decyzją Komisji Dyscyplinarnej PZPN Łukasz Grzeszczyk nie zagra w trzech najbliższych spotkaniach Fortuna 1. Ligi. Zawieszenie kapitana tyskiej drużyny jest pokłosiem wydarzeń, do których doszło po zakończeniu wyjazdowego meczu 32. kolejki z Widzewem Łódź.
Komisja Dyscyplinarna zakwalifikowała reakcję 33-letniego pomocnika GKS po końcowym gwizdku sędziego, jako „wysoce niesportowe zachowanie”, nakładając minimalną w tego typu sytuacjach karę trzech meczów pauzy” – czytamy w komunikacie klubu.
Zawieszenie oznacza, że Grzeszczyka zabraknie w spotkaniach z Odrą Opole (6 czerwca), ŁKS-em (13 czerwca), a także w jednym ze spotkań barażowych, jeśli GKS będzie brał w nich udział.
Kolejny piłkarz żąda odejścia z Lechii! Urfer stawia sprawę jasno
Bohdan Wjunnyk jest chętny na przenosiny do zdobywcy pucharu Portugalii, czyli SCU Torreense. W tym momencie jednak do przeprowadzenia transakcji brakuje zgody właściciela Lechii.