Fortuna I liga: Zwycięstwo Motoru

Polska 1 Liga

Motor Lublin nie napotkał większych trudności w dzisiejszym starciu z Resovią Rzeszów. Podopieczni Mateusza Stolarskiego triumfowali 3:1.

Wynik meczu już w 5. minucie otworzył Arkadiusz Najemski. Obrońca Motoru wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po kilku minutach było już 2:0. Przewagę gości powiększył bowiem Samuel Mraz. Szybko kontakt złapali gospodarze, gdyż do siatki trafił Marcin Urynowicz. Jeszcze w pierwszej połowie jednak zawodnicy z Lublina ruszyli po kolejną bramkę. Drugiego gola w tym meczu strzelił Mraz.

Motor awansował na 4. miejsce w tabeli. Podopieczni Mateusza Stolarskiego wykonali dziś bardzo duży krok w kierunku baraży o awans do PKO BP Ekstraklasy. Resovia natomiast spadła do strefy spadkowej. Bardzo możliwe, że w ostatniej kolejce wyjaśni się, czy w I lidze zostanie drużyna z Rzeszowa, czy raczej Polonia Warszawa.