Fortuna I liga: Remis w Bielsku-Białej

W pierwszym niedzielnym meczu Fortuna I ligi Podbeskidzie Bielsko Biała podzieliło się punktami z Wisłą Płock. Spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy zaczął nowy sezon od remisu.

Najpierw na prowadzenie wyszli jednak gospodarze. W 18. minucie bardzo mocnym strzałem popisał się Bartosz Bida. Były gracz Jagiellonii Białystok otrzymał podanie od Jeppe Simonsena, który wykorzystał błąd płockiej defensywy. Zawodnik z Haiti wystawił piłkę Bidzie, a ten nie dał szans Krzysztofowi Kamińskiemu na skuteczną interwencję.

Wydawało się, że Podbeskidzie da radę utrzymać korzystny rezultat do końca spotkania. Wisła nie wyglądała jak drużyna, która jest blisko wyrównania. Nafciarze jednak się nie poddali. Podopieczni Marka Saganowskiego próbowali, naciskali i w końcu dopięli swego. W 81. minucie Łukasz Sekulski dał remis ekipie z Mazowsza. Przy bramce na 1:1 asystował Fabian Hiszpański.