Fortuna I liga: GKS Katowice wiceliderem!

Drużyna Rafała Góraka kontynuuje dobrą passę. Dzisiaj GieKSa wygrała z Resovią.

Piłkarze z Katowic na prowadzenie wyszli już w 9. minucie spotkania. Bramkę na 1:0 zdobył obrońca Arkadiusz Jędrych. Dla kapitana gospodarzy było to już drugie trafienie w tym sezonie. Wcześniej wpisał się na listę strzelców w meczu z Wisłą Płock (4:1).

Pod koniec pierwszej połowy drugi cios zadał Resovii Grzegorz Rogala. 27-letni zawodnik wykorzystał podanie Aleksandara Komora i również strzelił swojego drugiego gola w tym sezonie.

W drugiej połowie prowadzenie GKS-u mógł podwyższyć Adrian Błąd. Trafienie 32-latka nie zostało jednak uznane. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 90. minucie wynik meczu ustalił Mateusz Marzec. W doliczonym czasie gry o dublet mógł się pokusić Jędrych, ale kapitan zmarnował rzut karny.

Zespół Rafała Góraka plasuje się na drugim miejscu w tabeli. Do pierwszej Miedzi traci tylko jeden punkt. Resovia zajmuje natomiast 10. pozycję.