Fortuna I Liga: Arka nie odpuszcza Lechii

Arka Gdynia szybko podniosła się po remisie z Motorem Lublin. Żółto-niebiescy w meczu 28. kolejki Fortuna I Ligi pokonali pewnie Wisłę Płock 2:0 i cały czas naciskają na lidera zaplecza Ekstraklasy, Lechię Gdańsk.

W Gdyni, co ciekawe, w pierwszej połowie zdecydowanie więcej z gry mieli goście z Płocka. Wisła była przy piłce przez 53% czasu gry i na bramkę Pawła Lenarcika oddała aż osiem strzałów. Tylko jeden z nich był jednak celny.

Do przerwy prowadziła jednak Arka. W 26. minucie płockich obrońców w pole wyprowadził duet Kacper SkóraOlaf Kobacki, który na potrzeby akcji bramkowej zmienił się pozycjami. Skóra zagrywał z lewej strony, a jego podanie z prawej strony zamknął Kobacki.

Od początku drugiej połowy dominowali już gospodarze, którzy nie pozwalali gościom na zbyt wiele. Dominację Arki w 68. minucie przypieczętował Skóra, który niepilnowany przez nikogo, zdecydował się na skuteczny strzał z ok. 20 metrów.