Fortuna 1 Liga: Zwycięstwo Resovii w meczu z Tychami

Polska 1 Liga

Faworyt tego spotkania zdecydowanie zawiódł. Tychy dość wyraźnie przegrywają z Resovią i zaprzepaszczają szansę awansu na 3 miejsce po tej kolejce.

GKS Tychy przed rozpoczęciem tego meczu miało szansę awansu na 3 miejsce i zdecydowane poprawienie swojej sytuacji w kwestii walki o baraże do Ekstraklasy. Gospodarze zaprzepaścili tę szansę przegrywając z drużyną ze strefy spadkowej.

Goście kapitalnie weszli w to spotkanie i już po 12. minutach byli na prowadzeniu po golu Eizenchart. Tychy zdołały wyrównać na kilka minut przed przerwą, kiedy to rzut karny na bramkę zamienił Zytek. W drugiej połowie to Rzeszowianie mieli swoją szansę z jedenastki. Wasiluk wykazał się podobną skutecznością co rywale i mieliśmy 1:2.

Goście zdołali podwyższyć prowadzenie w ostatnich minutach za sprawą Łyszczarza, który świetnie przymierzył z rzutu wolnego. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał jeszcze Lempereur, ale wynik się nie zmienił i to Resovia wygrywa to starcie.