Fortuna 1 Liga: Sześciopak Bruk-Bet Termaliki

Aż sześć goli strzelili piłkarze Bruk-Bet Termaliki w meczu z GKS-em Tychy. Wygrali wysoko, pewnie i zdecydowanie.

Tak, jak nie wygrali od dawna. W rundzie wiosennej Fortuna 1 Ligi zwyciężyli tylko 2 z 14 spotkań. Poprzednie 1:0, z Górnikiem Łęczna. Nic nie zapowiadało więc łomotu, jaki spuścili dziś tyszanom.

Do przerwy prowadzili 3:1. Bramki zdobyli dla nich Andrzej Trubeha, Artem Putivtsev i Adam Radwański. Rywal odpowiedział trafieniem Marcela Błachewicza.

Po przerwie niecieczanie dorzucili kolejne trzy gole. Po jednym strzelili kolejno: Wiktor Biedrzycki, Wojciech Jakubik oraz Andriy Dombrovskiy.

Bruk-Bet Termalica kończy trudny, nieudany sezon w wielkim stylu. Jest pewna utrzymania w Fortuna 1 Lidze.

GKS Tychy nadal stara się o udział w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy. Zajmuje siódme miejsce w tabeli, ma tyle samo punktów, co szósta Wisła Płock.