Fortuna 1 Liga: Przełamanie Wisły Kraków

Wisła Kraków wygrała z GKS-em Katowice. To jej pierwsze ligowe zwycięstwo od 20 października.

Wiślacy zaliczyli szalony występ. (fot. 400mm.pl)

Wówczas Biała Gwiazda pokonała Resovię Rzeszów. Potem uległa Podbeskidziu Bielsko-Biała i zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec oraz Lechią Gdańsk. W tak zwanym międzyczasie ograła Polonię Warszawa, ale nie w Fortuna 1 Lidze, a Fortuna Pucharze Polski.

Dziś Wisła zanotowała udany początek. W 3. minucie gola strzelił Goku Roman. Na prowadzeniu utrzymała się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie losy spotkania się odwróciły. W 57. minucie do wyrównania doprowadził Sebastian Bergier. W 63. na 2:1 trafił Mateusz Mak.

W doliczonym czasie gry gospodarze zaliczyli jednak powrót. Gole Patryk Gogoła i Jesusa Alfaro zapewniły im triumf i przełamanie passy bez zwycięstwa.

W konsekwencji Wisła Kraków awansowała na piąte miejsce w tabeli.